Een middag vol ontmoetingen, Miniature People en zomerse drukte
De zomervakantie is op 4 juli 2026 gestart. Dat houdt in dat er meer mensen naar de stad komen om een wandeling te maken.
Voor mij houdt het in dat ik, in plaats van één keer per week, twee en soms zelfs drie keer langs de taferelen loop.
Ook na bijna 7 jaar zijn er een aantal Miniature People die door de drukte en de vele aandacht hun spullen pakken en verdwijnen. Andere Miniature People breken tijdens het wachten op de mensen iets af. Een arm of been valt naar beneden. Gelukkig zijn ze voorzichtiger geworden en belandt er maandelijks nog maar 1 of 2 Miniature People in de lappenmand.
Gisteren heb ik een erg toffe middag gehad. Ik sprak een mevrouw. Zij vertelde dat haar zoon vrijdag met de kinderen de route had gelopen en dat het hem voor zijn moeder ook erg leuk leek. Zaterdagochtend had zij een kaart gekocht en was zij gaan wandelen. Ze vond het erg leuk en verrassend om te doen.
Bij het Visit Center staat een bankje waar ik meestal even ga rusten en mijn meegebrachte boterhammen opeet. Het bankje was bezet. Dat snap ik wel; het is een fijne plek om uit te rusten en van de zon te genieten.
De mensen zaten te wachten tot de stadswandeling van A Guide to Leeuwarden van start zou gaan.
Ondertussen liepen er meerdere mensen met een MPL-routekaart het Visit Center uit. Erg leuk om te zien. Dat maakt mij trots. 🙂
Het was tijd om mijn wandeling voort te zetten. Eerst het stadsstrand controleren. In de Torenstraat, waar het strand zich bevindt, waait het altijd. Daardoor lijkt het voor de strandgasten soms wel op een zandstorm. Ik heb het zand aangevuld en het strand netjes gemaakt.
Ook plaatste ik een zeemeermin op het strand.
De graffitikunstenaar in de Haniasteeg bleek, zonder dit te hebben gemeld, een week op vakantie te zijn gegaan. Heb je deze dus gemist tijdens de route, dan is hij over een week weer terug op zijn locatie.
Inmiddels was ik aangekomen in de Vijzelstraat. Het tuintafereel lag er mooi bij.
Ik heb een erg leuk gesprek gehad met Suzanne van Meet Mister Fred en Bente.
Het was tijd om de fiets op te halen en naar huis te gaan. Anders weet ik het wel: dan is de energie op voordat ik thuis ben. Maar ja, soms loopt het toch weer anders en kun je een kans niet laten lopen.
Op de terugweg viel het naambordje “Klein” mij op. Ik wilde daar graag twee poppetjes op plaatsen, maar zag dat er een Ring-deurbel hing. Daarom heb ik aangebeld en uitgelegd wat ik met het naambordje wilde doen voor de Miniature People. De bewoonster vond het een erg leuk idee.
Ik zei tegen haar dat het anders wel vreemd zou lijken als ik steeds op de camera zou verschijnen en zij zich zou afvragen: “Wat is die man toch allemaal aan het uitspoken voor ons huis?” 😄
Het was een mooie dag. Genoten.
Bedankt aan iedereen die de route heeft gewandeld en aan iedereen die ik heb gesproken.
Wat heb ik toch een ontzettend gave hobby.
Een fijne avond.





